Održana tradicionalna 39. po redu cestovna utrka „Plitvički maraton“

Na Plitvičkim jezerima proteklog vikenda održana je tradicionalna 39. po redu cestovna utrka „Plitvički maraton“. U organizaciji Atletskog kluba „Plitvice“ proteklog vikenda održane su cestovne utrke od 5, 21 i 42 kilometra.

Služba za policijski trening Policijske akademije „Prvi hrvatski redarstvenik“ i ove godine organizirala je sudjelovanje najboljih atletičara koji su postizali najbolje rezultate na cestovnim utrkama do ovog dijela sezone.

Ispred Ministarstva unutarnjih poslova RH nastupilo je devet natjecatelja, od kojih je u ženskoj kategoriji na utrci od 42 kilometra Nives Šimić iz PU zagrebačke osvojila peto mjesto s rezultatom 4:42;58.

U muškoj konkurenciji od 50 do 54 godine, treće mjesto je osvojio Franjo Ileković iz Ravnateljstva policije, s rezultatom 3:33;09. Dok je Mario Kraljić iz PU zagrebačka u kategoriji od 40 do 44 godine, osvojio 15. mjesto s rezultatom 4;35:26.

Na utrci polumaratona od 21 kilometar sudjelovali su učenici i polaznici Policijske škole „Josip Jović“.

Najbolji rezultat je postigla učenica 3.e razreda Karla Šiljeg u kategoriji do 22 godine, osvojivši drugo mjesto s rezultatom 2:15;49.

Čestitamo svim natjecateljima koji su još jednom dostojno i kvalitetno kroz sport prezentirali policiju i policijsko zanimanje.