Učenici i polaznici Policijske škole „Josip Jović“ sudjelovali na ultramaratonu

„Od velikog do malog Vukovara“ - 305 kilometara srca, ponosa i zajedništva

U organizaciji Udruge rekreativnog trčanja NEXE TEAM Našice, Općine Sunja i UHDDR-a Općine Sunja i Grada Našica od 22. do 24. svibnja 2026. godine održano je deveto izdanje memorijalne ultramaratonske utrke „Od velikog do malog Vukovara“.

Svladavši zahtjevnih 305 kilometara tijekom 37 sati sudionici su povezali Vukovar i Sunju, dva mjesta koja simboliziraju hrvatsku žrtvu, ponos i zajedništvo. Start utrke bio je u petak, 22. svibnja, u 21 sat u gradu heroju Vukovaru, a cilj je bio u Sunji u nedjelju, 24. svibnja, u jutarnjim satima.

Nositelji i glavni partneri projekta su Udruga rekreativnog trčanja NEXE TEAM Našice, Općina Sunja, Udruga hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata Općine Sunja, Grad Našice i Grad Vukovar uz logističku potporu Vatrogasne zajednice Općina Sunja, DVD-a „Sunja - Greda“ Sunja, DVD-a Bobovac, DVD-a Gornja Letina, DVD-a Podgorač i DVD-a Velimirovac.

Veliku podršku pružili su i Ministarstvo hrvatskih branitelja, Ministarstvo unutarnjih poslova, Osječko-baranjska županija, Sisačko-moslavačka županija, Ministarstvo obrane, TZ Grada Našice - Grad Pakrac, HVIDRA Pakrac, Općina Donja Motičina, Udruga hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata Komarevo, učenice, učenici i polaznici Policijske škole „Josip Jović“ sa svojim odgojiteljima, Nexe d.d., GME Sunja, kao i niz drugih članova različitih udruga te predstavnici privatnog sektora i obrtništva.

Utrka je odavno prerasla sportske okvire jer svaki kilometar nosi posebnu emociju, a prolazak kroz mjesta poput Voćina i Pakraca podsjeća na teške dane Domovinskog rata. Sudjelovanjem se odaje počast hrvatskim braniteljima i svim žrtvama koje su utkane u stvaranje slobodne Hrvatske.

Sudionici utrke dolaze iz svih dijelova Hrvatske, a među njima su ultramaratonci, rekreativci, branitelji i prijatelji projekta koji tako čuvaju uspomenu na hrvatske heroje.

Organizatori ističu kako cilj nije samo svladati kilometre, nego poslati snažnu poruku zajedništva, ponosa i zahvalnosti. „Svaki korak je zahvala hrvatskim braniteljima i svima koji su dali dio sebe za slobodnu Hrvatsku“, poručuju organizatori.

Dolazak sudionika u Sunju tradicionalno je obilježen svečanim dočekom uz građane, branitelje i obitelji poginulih hrvatskih branitelja, čime je završeno još jedno veliko putovanje ispunjeno emocijama, ponosom i hrvatskim srcem.

U pratnji voditeljice odgojne skupine, odgajatelja i nastavnice, u ultramaratonu sudjelovali su učenice i učenici Policijske škole „Josip Jović“: Sabina Vuksanić 3a, Ani Čupić i Sebastian Sklepić 3d, Lana Tabar i Matej Čuport 4b, Matko Bačmaga, Luka Antun Mikulić i Ivan Varga 4c, Petar Mihaljević i Ivan Salaj 4d - polaznici naraštaja P21, Matej Gelemanović - Odjel 1, Tin Brgles - Odjel 17 i Valentina Tot - Odjel 18.

Čestitke svim trkačima!

Stranica