- Objavljeno: 21.03.2026.
Posljednji ispraćaj Davida Perića okupio obitelj, kolege i čelništvo Policijske akademije
Sprovodna misa i posljednji ispraćaj održani su u petak, 20. ožujka, na groblju na brdu Modruč, gdje je obred predvodio mons. Jure Bogdan
U četvrtak, 19. ožujka, ispred dubrovačke bolnice održan je posljednji ispraćaj Davida Perića, polaznika 26. naraštaja Policijske škole „Josip Jović“. U emotivnoj i dostojanstvenoj atmosferi od njega su se oprostili članovi obitelji, prijatelji, kolege te nastavnici i odgajatelji škole.Molitvu je predvodio kapelan Stjepan Klarić, istaknuvši važnost zajedništva, vjere i međusobne podrške u trenucima oproštaja. Posebno su se od kolege oprostili polaznici 26. naraštaja, koji su mu uputili posljednji pozdrav.
Sprovodna misa i posljednji ispraćaj održani su u petak, 20. ožujka, na groblju na brdu Modruč, gdje je obred predvodio mons. Jure Bogdan. U svojoj propovijedi naglasio je vrijednosti služenja, hrabrosti i zajedništva koje je David živio kao budući policijski službenik.
Na posljednjem počivalištu okupilo se i čelništvo Policijske akademije, među kojima načelnik Ćelić i zamjenica Abramović, kao i predstavnici Policijske škole „Josip Jović“, načelnik Bošnjak i njegov pomoćnik Pavić.
Smrt Davida Perića duboko je potresla njegove kolege i sve koji su ga poznavali. Njegova predanost, mladenački idealizam i želja za služenjem zajednici ostat će trajno urezani u sjećanjima njegove generacije i policijske zajednice.




