- Objavljeno: 19.03.2026.
Polaznice i polaznici Policijske škole „Josip Jović“ obilježili Dan šuma u Valbandonu
Sadnjom mladih borova obilježen Međunarodni dan šuma i podignuta svijest o važnosti očuvanja prirode
U povodu obilježavanja Dana šuma polaznice i polaznici Policijske škole „Josip Jović“ Programa srednjoškolskog obrazovanja odraslih za zanimanje policajac/policajka na izdvojenoj lokaciji Policijske škole u Valbandonu posadili su 18. ožujka 50 mladih stabala bora.U toj su akciji sudjelovali voditeljica Odjela za uslužne objekte Valbandona Tereza Kesovija Lupetina, djelatnici Hrvatskih šuma pulske šumarije, pripadnici Udruge saveza izviđača Hrvatske i voditelji obrazovnih skupina s 20 polaznika odjela 20 Policijske škole „Josip Jović“.
Međunarodni dan šuma obilježava se 21. ožujka, na prvi dan proljeća, a taj je datum ustanovljen 1971. godine na inicijativu Europske poljoprivredne konfederacije kako bi se istaknula važnost drveća i brojne dobrobiti šumske vegetacije.
Sudjelovanjem polaznika u akcijama pošumljavanja podiže se njihova svijesti o dobrobiti šumskih ekosustava za planet i čovječanstvo.








