Polaznice i polaznici Policijske škole „Josip Jović“ obilježili Dan šuma u Valbandonu

Sadnjom mladih borova obilježen Međunarodni dan šuma i podignuta svijest o važnosti očuvanja prirode

U povodu obilježavanja Dana šuma polaznice i polaznici Policijske škole „Josip Jović“ Programa srednjoškolskog obrazovanja odraslih za zanimanje policajac/policajka na izdvojenoj lokaciji Policijske škole u Valbandonu posadili su 18. ožujka 50 mladih stabala bora.

U toj su akciji sudjelovali voditeljica Odjela za uslužne objekte Valbandona Tereza Kesovija Lupetina, djelatnici Hrvatskih šuma pulske šumarije, pripadnici Udruge saveza izviđača Hrvatske i voditelji obrazovnih skupina s 20 polaznika odjela 20 Policijske škole „Josip Jović“.

Međunarodni dan šuma obilježava se 21. ožujka, na prvi dan proljeća, a taj je datum ustanovljen 1971. godine na inicijativu Europske poljoprivredne konfederacije kako bi se istaknula važnost drveća i brojne dobrobiti šumske vegetacije.

Sudjelovanjem polaznika u akcijama pošumljavanja podiže se njihova svijesti o dobrobiti šumskih ekosustava za planet i čovječanstvo.

Stranica